Faber - nejlepší přítel člověka

Konečně to za oknem vypadá jako léto. Už jsme ti ukázali, že domácí grilovačka s Faberem v pozadí je ta nejlepší volba. V mezipauze mezi dobrotami se děti rozhýbají, takže pak zvládnou i sladkou tečku na závěr. A nenudí se, to je benefit za všechny zlaťáky.

panter

Už se zvedáš a jdeš průlezky nanosit ven? Jasně, jen nám dej ještě pár minut. Víš totiž, jak se k průlezkám venku správně chovat? Určitě si je nechceš po jednom použití s pláčem a „nikdy víc“ stěhovat rozčileně zpátky domů. Tak čti:

Faber dodáváme bez povrchové úpravy, nám se to tak prostě víc líbí. Ale neošetřené dřevo je o něco náchylnější. Doma je to v pohodě, tam ho přeháňka neohrozí, ale když už spolu budete venku, je důležité se vodě vyhnout. A to nejen dešti, ale i stříkání z bazénu nebo třeba ranní rose. Pokud průlezky natřeš olejem, snesou toho výrazně víc, pořád ale platí, že jakákoliv voda je tabu. 

Pravidelně můžeš provádět jednoduché čištění – na drobné nečistoty postačí navlhčený hadřík, větší odstraníš brusným rounem nebo jemnějším smirkovým papírem. Jednoduchá a efektivní pomoc při menším znečištění. 

brouseni 

Průlezky stav venku vždy jen na suchu – v pergole, na terase, na trávě. Vždy ale mysli na to, že nesmí zvlhnout. Pro použití Fabera venku máme malou vychytávku – spojku F2. Konec spojky je chráněn silnou vrstvou voděodolné barvy, takže tyhle venkovní botičky zabrání vlhkosti, aby se dostala k panelu (nebo jí alespoň zpomalí). Samozřejmě ale nejsou všemocné, takže na to mysli a Fabera nestav do kaluží.  

Pokud stavíš na trávě, není úplně špatné průlezky něčím podložit. Čerstvě posekaná tráva dost barví, a přestože máme zelenou fakt rádi, na Faberu ji s radostí oželíme.

V mrazu venku asi děti nepolezou, ale zaznít to tady musí – Faber je spíš teplomilný typ, jakmile teplota klesne pod 10 °C, je nejvyšší čas se s venkovní sezónou rozloučit. Ani teplá šála to nezachrání. Strop na opačném konci teploměru je 50 °C, ale na Saharu se nejspíš nechystáš, takže v tomhle nejspíš problém nebude. Určitě průlezky ale nestav poblíž ohně. Dřevo = oheň = pá pá Fabere.

A třešnička na závěr? Mastné a špinavé ruce. Přebíhání mezi Faberem a stolem s dobrotami je super zábava, ale všeobecně doporučujeme rukám s jídlem držet se od veškerých dřevěných hraček dál. Protože ale víme, že děti jsou děti, tak určitě přijdeme na chuť i průlezkám s otiskem čokoládové dlaně. ;-)

 

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz