Jak to děláme

Také chcete mít přehled o tom, kdo a jak vyrábí produkty, které využíváte? Co všechno se musí stát, aby se naše výrobky dostaly až k vám? Kdo všechno v naší firmě pracuje a co má za úkol? Postupně si představíme pracovníky v naší firmě a rozebereme, co je jejich úkolem.

kde to děláme

Naše firma se nachází v prostorách historické budovy školy z konce 19. století v obci Petrašovice. Petrašovičtí dlouho čekali, než se škola začala stavět. Rakouský vliv nechtěl povolit českou školu v obci, která byla nedaleko od obce Bílá, kde již jedna škola stála. Ovšem pražská rodačka, česká známá spisovatelka Karolína Světlá se dozvěděla o problémech se založením školy a tak využila svůj vliv. Žádost o založení školy upravila a přimluvila se u jednoho z přísedících zemského výboru a člena zemské rady školní doktora Jana Kvíčali. A tak 26. 1. 1887 byla škola v Petrašovicích slavnostně otevřena. Škola fungovala přibližně 60 let.

Dnes tyto prostory sdílíme s místní lidovou knihovnou. 

DJI_0648

VÝVOJ NOVÝCH PRODUKTŮ A DOHLED NAD VÝROBOU

Chytrá hlava a šikovné ruce. To je alfa a omega našeho vývojáře a jednoho z majitelů firmy Josefa. Zákazníkům chce nabídnout stále lepší produkty a tak tráví spoustu času nejen u počítače, kde zakresluje své nápady, ale i ve výrobě, kde testuje své novinky. Vytváří programy pro naši CNC frézku Bohunku a ověřuje jejich funkčnost. Mimo to také dohlíží na výrobní proces. 

Josef: Když se ohlédnu zpět životem. Mohu s čistým svědomím říct, že vyrábět hračky je pro mne největší zábavou a adrenalinem současně. Díky Emmo!

DJI_0644

VÝROBA

To co Josef vymyslí, musí někdo vyrobit. O to se starají Adam s Kubou. Adam figuruje na začátku výrobního procesu. Po důkladné kontrole bukové dýhy je lepí a lisuje dohromady. Po té, co jsou desky řádně vysušené, je přidělává k CNC frézce Bohunce a kontroluje ji, aby svou práci odvedla dokonale.

Kuba dále zpracovává vyřezané díly. Jeho šikovné ruce frézují, brousí a vyhlazují jednotlivé komponenty. Zatím má všechny prsty a věříme, že to tak bude ještě dlouho. 

DJI_0636

Adam: Jediné co bych tu napsal je, že se už nemůžu dočkat na vlastní děti :-) 
Kuba: Říkají mi, že jsem mladý bažant. Neustále po mě kontrolují kvalitu, ale přesto mě to tu hrozně baví. 

DJI_0640_1 

VYŘIZOVÁNÍ OBJEDNÁVEK

Za hladký průběh objednávek je zodpovědný Honza. Ten kontroluje příchozí objednávky, komunikuje se zákazníky a následně připravuje hotové výrobky k expedici. Mezi tím tvoří obsah blogu.

Honza: hehe mé vzdělání je zaměřeno na sport a pedagogiku. Ale nikdy jsem nevěřil, že se tomu profesně přiblížím i v reálném životě. Jinak jsem trenérem a hráčem amerického fotbalu :-)  a rád čtu a píšu. 

DJI_0638

VEDOUCÍ MARKETINGU A OBCHODU

V dnešní době nestačí vyrábět kvalitní hračky. Musíme být ve světě vidět i slyšet. O nápady se postará vizionář Stewe. 

Štěpán: Jsem pankáč se smyslem pro humor. Vyrostl jsem na prkně se čtyřmi kolečky. Výrobě skateboardů jsem se profesně věnoval šest let. Mé největší štěstí mě přivedlo na cestu hraček a za to děkuji. Vše mi teď dává větší smysl. 

DJI_0646   

KONTROLA ÚČETNICTVÍ

Závěrečným článkem řetězu je Péťa, která se stará o kontrolu účetnictví. Zároveň organizuje konkrétní oblasti kontaktu se zákazníky. Jako maminka Emmy dělá vše pro to, aby jste byli s našimi výrobky maximálně spokojeni.

Péťa: Miluji naší dceru Emmu, jak to tak bývá, spoustu času trávím s ní. Ve volnu ráda sportuji a pomáhám klukům s hladkým průběhem řízení firmy.

 IMG_0859