FABER PANTHER - 3 varianty prolézaček, víc než jen Pikler trojúhelník

Nejoblíbenější
7 989 Kč
Skladem

Sledujte, jak přímo v dětském pokojíčku roste malý most, Pikler trojúhelník nebo panter, na kterém si mohou vaše děti hrát na opičky a posilovat tak svou hrubou motoriku a rozvíjet kreativitu. Tohle je rostoucí průlezková stavebnice FABER Panther, ze které jednou může vyrůst velké domácí dětské hřiště!

Pokud hledáte menší stavebnici, koukněte na FABER Froggie. Můžete se podívat i na naši vyšší řadu FABER Monkey,  FABER JungleFABER Universe.

Podívejte se na video, jak FABER funguje.

Detailní informace

Detailní popis produktu

FABER jsou domácí dřevěné prolézačky pro celou rodinu. Nekonečná porce zábavy pro děti. Neuvěřitelný počet variant prolézačky v jedné krabici. Každý den jiné dětské hřiště. 

 

Domácí průlezková stavebnice FABER Panther je vylepšenou variantou Pikler trojúhelníku, kterou v budoucnu můžete dále rozšiřovat. Podívejte se přímo zde, jak na to.

 

STAVBY, KTERÉ POSTAVÍTE:

 • malý Pikler trojúhelník (v 54 cm x š 72 cm x h 60 cm),
 • malý most (v 69 cm x š 80 cm x h 60 cm),
 • pantera (v 67 cm x š 126 cm x h 60 cm)

 

 

GALERIE STAVEB:

Pozor, sada obsahuje doplněk klouzačka

 

 

UPOZORNĚNÍ: Součástí sady Faber Panther nejsou dřevěné tyče se závlačkami. Jde o díl, jehož použití je při stavbě malého trojúhelníku, mostu i malého pantera libovolné. Dřevěnou tyč můžete samostatně zakoupit zde.  

 

 

DOPORUČENÝ VĚK:

 • 2 až 6 let

  

SADA OBSAHUJE:

 • 3 x panel,
 • 8 x šroub 35,
 • 1 x klíč,
 • 2 x spojka T1,
 • 4 x spojka T2,
 • 2 x spojka T3,
 • 4 x sada zpevňujících kolíků,
 • 1 x klouzačka

 

MATERIÁL:

 • masivní buk, buková překližka s certifikátem FSC 

  

 

NOSNOST:

Faber je robustní stavebnice. Většina staveb unese i dospělého. Bližší specifikace konkrétních staveb najdete v návodech. Hrazda ze dvou panelů na zdi má nosnost 15 kg. Pro zvýšení nosnosti na 75 kg použijte vzpěru hrazdy H1.

V souladu s ČSN EN 71 jsou naše stavby bezpečné pro děti.

 

MONTÁŽ NA ZEĎ:

Od sady FABER MONKEY můžete přidělávat stavby ke zdi. Je to opravdu jednoduché. Podívejte se na video níže. Demontáž stavby ze zdi je otázkou 30 vteřin.

 

 

NÁVODY:

Kompletní návody najdete zde.

Panely, skluzavky a houpačku dostanete v rozloženém stavu. Nebojte, jejich smontování je otázkou pár minut. Vše potřebné najdete v balení. Pro urychlení montáže doporučujeme použít aku šroubovák.

 

NECHTE SVOU STAVEBNICI VYRŮST:

FABER je rostoucí stavebnice a má pět na sebe navazujících úrovně - FABER Froggie, FABER Panther, FABER MonkeyFABER Jungle a FABER Universe. Pro rozšíření z nižší úrovně stavebnice na vyšší použijte rozšíření S podle obrázků níže. 

 

S2 = rozšíření  FABER Froggie  >> FABER Panther

S3 = rozšíření FABER Panter >> FABER Monkey

S4 = rozšíření FABER Monkey >> FABER Jungle

S5 = rozšíření FABER Jungle >> FABER Universe

 

 

FYZIOTERAPEUTI DOPORUČUJÍ FABER:

Na průlezce Faber provádí dítě aktivní pohyb, který je mu přirozený a vyplývá ze zaujetí hrou. Při šplhu volí taktiky a strategie provedení pohybu motivované emocí spojenou se hrou. Sledujte lopatky svého dítěte, jak se při šplhu ve vzpažení horní končetiny fixují k trupu a zároveň se otevře prsní sval a protáhne se. Zapojení hýžďového a břišního svalu, které stabilizují pánev a dávají tělu možnost opory. Během těchto pohybů dochází k podpoře a správnému rozvoji kvality svalového korzetu, protože fyziologicky máme předurčeno, že se určité svalové skupiny zkracují či oslabují.

Variabilita průlezek dává dětem možnosti, jak využít a zapojit celý pohybový aparát. Je to úžasný nástroj pro rozvoj koordinace těla v rámci jemné a hrubé motoriky. Volba strategie úchopu, provedení pohybu v součinnosti celého těla nebo koordinace oko – ruka perfektně stimulují rozvoj zmiňovaných motorických dovedností. To celé podporuje rozvoj přirozeně správných pohybových stereotypů těla. Právě správně osvojené pohybové stereotypy jsou zásadní pro budoucí eliminaci bolestí Vašeho dítěte.

Ve své praxi se často setkávám s názorem, že obtíže, se kterými pacient přijde, jsou vzhledem k věku normální. Ale téměř vždy mohu konstatovat, že věk je až druhotným faktorem. Ano, tělesný systém stárne, ale nedostatek pohybu a následný útlum pohybové aktivity s přibývajícím věkem je tím hlavním faktorem. Nevybudovaný dostatečný vztah k pohybu v dětském věku je rozhodující pro to, jak rádi se s přibývajícím věkem za pohybem opakovaně vydáváme.

 

Bc. Zdeněk Ouzký

vyhlášený český fyzioterapeut a bývalý externí fyzioterapeut české atletické reprezentace

ouzky_fyzio 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz