Průlezky Faber

7 položek celkem
IMG E7346 Fotor
FABER 10
Dodání do 2 týdnů
13 672 Kč / ks

3 panely, ze kterých postavíš minimálně 10 staveb!    

983
FABER 101+
FABER 101+
Dodání do 2 týdnů
45 174 Kč / ks

7 panelů, ze kterých postavíš minimálně 101 staveb!  

903
sestava pro deti
FABER 13+
Dodání do 2 týdnů
19 998 Kč / ks

4 panely, ze kterých postavíš minimálně 13 staveb!    

988
detsky pokojicek
FABER 26
Dodání do 2 týdnů
17 729 Kč / ks

4 panely, ze kterých postavíš minimálně 26 staveb!  

924
ribstole 120 cm Faber
FABER 3
Dodání do 2 týdnů
6 301 Kč / ks

2 panely, ze kterých postavíš minimálně 3 stavby!  

925
piklerove trojuhelnik se skluzavkou
FABER 4+
Dodání do 2 týdnů
9 169 Kč / ks

2 panely, ze kterých postavíš minimálně 4 stavby!  

989
cviceni s detmi
FABER 808
Dodání do dvou týdnů
135 894 Kč / ks

35 panelů, ze kterých postavíš minimálně 808 staveb!  

986

Faber

Domácí průlezky s nekonečnou variabilitou, světový nápad českých autorů

Představ si, že doma máš jen pár dřevěných dílů v prvotřídní kvalitě.  Z těchto dílů si můžeš postavit každý den jiné prolézačky, hřiště, tělocvičnu nebo nábytek. Postavíš si prostě to, co ti prostor a děti dovolí. Faber jsou geniální zdravé průlezky pro 21. století.

Nahraď dětem čas u tabletů montováním, šplháním, klouzáním, houpáním a zdoláváním překážek. Každý den mohou být jiné! Faber je domácí tělocvična s úžasným množstvím staveb. Dopřej svým dětem zábavu a zdravý pohyb, sobě příležitost ke společné hře nebo chvíli odpočinku. Vyber si některou z hotových sad dílů, nebo vymysli vlastní stavbu či sadu a pořiď si stavební díly jednotlivě.

 

 

Popis výrobku Ι Do e-shopu  | Návody | Inspirace staveb | Jak nakupovat | Konfigurátor staveb

 

 


 

Variabilitu průlezek, díky které má dítě možnost zapojit celý pohybový aparát, pozitivně hodnotí také Bc. Zdeněk Ouzký, bývalý fyzioterapeut české atletické reprezentace.

 

 ouzky_fyzio    Bc. Zdeněk Ouzký, fyzioterapeut – „Z pohledu fyzioterapeuta můžu Faber vřele doporučit.“ 

 

Celý článek 

 


Popis

V čem je Faber tak jedinečný?

 • Je úžasně flexibilní. Nabízí ohromné množství kombinací a s tvými dětmi roste. Dokoupíš několik dílů a hned tu máš nová dobrodružství. Začni malým trojúhelníkem s nakloněnou rovinou, ze které se tvůj prďola poprvé v životě sklouzne, a skončíš u domácího hřiště s boulderingovou stěnou, na které pochopí, co je to životní výzva. Pak na pár let průlezky Faber schováš a počkáš, až se po něm začnou pídit děti tvých dětí. A možná, že ho neschováš. Co byste bez něj po večerech dělali?

 

Kolik má Faber dílů?

 • 13 základních stavebních dílů a 6 doplňků. Už z několika stavebních dílů budete schopni vytvořit mnoho různých staveb. Ty pak můžeš rozhýbat vhodně zvolenými doplňky.

 

Kolik staveb lze postavit?

 • Z dílů Faber dokážeš vykouzlit tisíce různých staveb. Počet snadno zjistíš z názvu sady (Faber 26 — dvacet šest základních staveb).
 • Množství staveb raketově roste s každým dalším přikoupeným dílem nebo doplňkem. Celkový počet staveb je nekonečný. Záleží jen na množství pořízených dílů, tvojí fantazii a asertivitě tvých opičáků.
 • Aby nedošlo k omylu, vzhledem ke sdílení stejných dílů v sadě nelze uváděný počet staveb budovat a využívat současně.

 

Jak nakoupit správné díly?

 • Abychom ti výběr dílů usnadnili, nabízíme několik výchozích sad stavebních dílů. U každé sady ukážeme, co všechno z ní je možné postavit. Díly pak objednáš jedním kliknutím.
 • Stavební díly můžeš nakupovat také jednotlivě. K ověření svých konstrukčních výbojů a k sestavení kusovníku použij online konfigurátor (konfigurátor je v neustálém vývoji a při jeho používání se mohou objevit chyby). 
 • K sadám dílů nebo k dílům nakoupeným zvlášť pak můžeš přibalit i různé doplňky, které Faber promění v kultovní objekt pokojíčku nebo zahrady. 
 • S výběrem dílů ti rádi poradíme po mailu nebo telefonicky.

 

Čím začít?

 • Nejlépe menší hotovou sadou, např. Faber 3, Faber 10 nebo Faber 26, zvlášť pokud ji pořizuješ capartům-začátečníkům. Když si Faber osaháš a junior zvýší nároky, můžeš přikoupit další sady, samostatné díly nebo doplňky. Všechny jsou kompatibilní a cena dílů v sadách je stejná jako díly nakoupené samostatně — cena sady Faber 10 je naprosto stejná, jako když všechny díly z ní naklikáš zvlášť v sekci samostatné díly. Na začátku tudíž nemusíš spěchat, nic ti neuteče.

 

Kam se dá Faber umístit?

 • Všude, kde jsou děti. Mají malý pokojíček jako klícku? Vejde se i tam. Nakoupíš prostě to, co ti neudělá průlezku z celého bytu.
 • Řadu staveb můžeš připevnit či zavěsit na zeď a ve vzácných chvílích nepotřeby rychle sklopit nebo jinak uklidit.
 • Důležitá věc — Faber bez nátěru je určen výhradně do interiéru. Pokud ho chceš provozovat na dvorku nebo v zahradě, koukni do návodů. Více informací o Faberu venku najdeš zde.

 

Z čeho je Faber vyroben?

 • Ze zdravotně nezávadného bukového masivu a bukového kompozitu. Všechno domýšlíme do detailu s ohledem na funkčnost, pevnost, bezpečnost a design. Faber standardně dodáváme bez nátěru. Více o nátěru a o Faberu venku najdeš zde.

 

Je hra na průlezce bezpečná?

 • Průlezky testujeme na vlastních dětech. Pokud ti to nestačí, splňuje i přísnou evropskou normu ČSN EN 71 pro dětské hračky. Jednotlivé díly jsou velmi pevné a samy o sobě unesou i dospělého. Nosnost konkrétní stavby může být samozřejmě nižší. Nenechávej proto děti stavět bez dozoru! Kontroluj, zda si nehrají na visutém mostě podepřeném šicím strojem nebo stohem knih. Nedoporučujeme ani skokanské věže a odpalovací rampy. Aktuální výtvor musí mít přiměřenou statiku, díly musí být řádně sesazené a pevně spojené. Chápeme, že tvoje dítko propadne stavitelské euforii, stavební dozor je ale na tobě.

 

Jak velkým dětem jsou průlezky určeny?

 • Pod bedlivým dozorem dospělých si na průlezce Faber můžou trhat dupačky i sotva vylíhnutí kulíšci. To, zda na průlezky pustit už tří- nebo až pětileté dítě, záleží na náročnosti stavby i motorických schopnostech dítěte. (Jeden náš 98 letý zákazník ve Faberu pěstuje kytky.)

 

Obsahuje malé díly hrozící spolknutím?

 • Ne, není-li tvoje dítko ochotno pozřít (naši nejmenší) matici o rozměru 5 × 5 × 3,5 cm. Máš-li pochybnosti, dej mu před vypuštěním řádně najíst.

 • Výjimkou může být zakoupená zpevňující sada kolíků Faberkterá je bezpečná až po namontování do příslušných otvorů ve spojkách T1, T2, T3 a E1. Nenech svoje potomky hrát si s těmito samostatnými částmi. 

 

Zvládne stavbu průlezky i samo dítě?

 • Základní prvky jsou poměrně robustní a velké. Manipulovat s nimi dokážou děti v předškolním věku. Znovu opakujeme: dětskou fantazii brzdi a pevnost stavebnice po přestavbě vždy pečlivě kontroluj.

 

Jaká je životnost průlezek Faber?

 • Nevíme. Všechno ale nasvědčuje, že nás přinejmenším o století přežijí. Na výrobní vady výrobku poskytujeme neomezenou záruku.

 

Jak Faber udržovat?

 • Při malém znečištění otři vlhkým hadrem bez použití chemie.
 • Při větším znečištění můžeš díly zlehka přebrousit brusným papírem o zrnitosti 400 a jemnější. Olejované díly je vhodné po přebroušení znovu přetřít přírodním olejem. 

 

Zajišťujete opravy a repase?

 • Ano. Mechanické poškození jednotlivých dílů není příliš pravděpodobné. Chceš-li výrobek renovovat a dát mu nový lesk, neváhej a obrať se na nás. 

 

Jaký má Faber dopad na životní prostředí?

 • Žijeme ekologií. Jsme generace, která už nejen chce, ale musí. Začínáme hned u designu: výrobky navrhujeme s ohledem na polotovary, abychom minimalizovali odpad. 99 % výrobků je z obnovitelných zdrojů. Dřevo pochází z lesů s FSC certifikátem, v nichž se hospodaří udržitelným způsobem. Sami vysazujeme mnohem více stromů, než kolik jich spotřebujeme. Podporujeme i další výsadbové projekty. Naše výroba neprodukuje žádné škodlivé látky. Všechen odpadní materiál spotřebujeme na vytápění v moderních ekologických kotlích. Obalové materiály vracíme zpět do oběhu. Návody a faktury dodáváme jen v elektronické podobě až na nezbytné a zákonem dané příbalové letáky s upozorněním. Můžeš mít čisté svědomí.

 

Lze si někde průlezky prohlédnout a vyzkoušet?

 • Ano, pomalu ale jistě rozšiřujeme síť našich AE pointů, které slouží jako malé showroomy po celé republice. V nich můžeš zakoupit i drobné díly. Více informací a mapu AE pointů najdeš v rubrice AE point.

 

Jak se Faber dodává?

 • V úsporně sbalených balících. Povezeš ho z showroomu? Žádný balík nebude vážit víc než 40 kg a v pohodě se ti vejde do auta.

 

Máš jiné dotazy? 


E-shop - sady dílů

 

Kup si připravenou sadu dílů na jeden klik, nebo si navrhni vlastní stavbu