Průlezky Faber

7 položek celkem
panter faber10
FABER 10
Díly jsou ve výrobě - nejpozději do 5 týdnů u Vás
11 780 Kč

3 panely, ze kterých postavíte minimálně 10 staveb Práce s průlezkami Faber je snadná a...

983
MG 3834
FABER 101+
Díly jsou ve výrobě - nejpozději do 5 týdnů u Vás
39 320 Kč

7 panelů, ze kterých postavíte minimálně 101 staveb Práce s průlezkami Faber je snadná...

903
MG 6009
Bestseller
FABER 13+
Díly jsou ve výrobě - nejpozději do 5 týdnů u Vás
17 480 Kč

4 panely, ze kterých postavíte minimálně 13 staveb Práce s průlezkami Faber je snadná...

988
domecek faber 26
FABER 26
Díly jsou ve výrobě - nejpozději do 5 týdnů u Vás
15 430 Kč

4 panely, ze kterých postavíte minimálně 26 staveb Práce s průlezkami Faber je snadná...

924
ribstole 120 cm Faber
FABER 3
Díly jsou ve výrobě - nejpozději do 5 týdnů u Vás
5 290 Kč

2 panely, ze kterých postavíte minimálně 3 stavby Práce s průlezkami Faber je snadná a...

925
75250897 1158363561037653 7715853445265096704 n
FABER 4+
Díly jsou ve výrobě - nejpozději do 5 týdnů u Vás
7 870 Kč

2 panely, ze kterých postavíte minimálně 4 stavby Práce s průlezkami Faber je snadná a...

989
FABER 808
FABER 808
Díly jsou ve výrobě - nejpozději do 5 týdnů u Vás
115 490 Kč

35 panelů, ze kterých postavíte minimálně 808 staveb Práce...

986

Faber

Domácí průlezky s nekonečnou variabilitou, světový nápad českých autorů.

Představte si, že doma máte jen pár dřevěných dílů v prvotřídní kvalitě.  Z těchto dílů si můžete postavit každý den jiné prolézačky, hřiště, tělocvičnu nebo nábytek. Postavíte si prostě to, co vám prostor a děti dovolí. Faber jsou geniální zdravé průlezky pro 21. století.

Nahraďte dětem čas u tabletů montováním, šplháním, klouzáním, houpáním a zdoláváním překážek. Každý den mohou být jiné! Faber je domácí tělocvična s úžasným množstvím staveb. Dopřejte svým dětem zábavu a zdravý pohyb, sobě příležitost ke společné hře, anebo chvíli odpočinku. Vyberte si některou z hotových sad dílů, nebo vymyslete vlastní stavbu či sadu a pořiďte si stavební díly jednotlivě.

Popis výrobku Ι Do e-shopu  | Návody | Inspirace staveb | Jak nakupovat | Konfigurátor staveb

 

Ouzký

 

Z pohledu fyzioterapeuta můžu Faber vřele doporučit. Napomáhá rozvoji těch schopností dítěte, které jsou dnes v největším ohrožení.

Celý článek 

Bc. Zdeněk Ouzký, bývalý fyzioterapeut české atletické reprezentace 


Popis

V čem je Faber tak jedinečný?

 • Je úžasně flexibilní. Nabízí ohromné množství kombinací a s vašimi dětmi roste. Dokoupíte několik dílů a hned tu máte nová dobrodružství. Začnete malým trojúhelníkem s nakloněnou rovinou, ze které se váš prďola poprvé v životě sklouzne, a skončíte u domácího hřiště s boulderingovou stěnou, na které pochopí, co je to životní výzva. Pak na pár let průlezky Faber schováte a počkáte, až se po něm začnou pídit děti vašich dětí. A možná, že ho neschováte. Co byste bez něj po večerech dělali?

 

Kolik má Faber dílů?

 • 13 základních stavebních dílů a 6 doplňků. Už z několika stavebních dílů budete schopni vytvořit mnoho různých staveb. Ty pak můžete rozhýbat vhodně zvolenými doplňky.

 

Kolik staveb lze postavit?

 • Z dílů Faber dokážete vykouzlit tisíce různých staveb. Počet snadno zjistíte z názvu sady (Faber 26 — dvacet šest základních staveb).
 • Množství staveb raketově roste s každým dalším přikoupeným dílem nebo doplňkem. Celkový počet staveb je nekonečný. Záleží jen na množství pořízených dílů, vaší fantazii a asertivitě vašich opičáků.
 • Aby nedošlo k omylu, vzhledem ke sdílení stejných dílů v sadě nelze uváděný počet staveb budovat a využívat současně.

 

Jak nakoupit správné díly?

 • Abychom vám výběr dílů usnadnili, nabízíme několik výchozích sad stavebních dílů. U každé sady ukážeme, co všechno z ní je možné postavit. Díly pak objednáte jedním kliknutím.
 • Stavební díly můžete nakupovat také jednotlivě. K ověření svých konstrukčních výbojů a k sestavení kusovníku použijte online konfigurátor (konfigurátor je v neustálém vývoji a při jeho používání se mohou objevit chyby). 
 • K sadám dílů nebo k dílům nakoupeným zvlášť pak můžete přibalit i různé doplňky, které Faber promění v kultovní objekt pokojíčku nebo zahrady. 
 • S výběrem dílů vám rádi poradíme po mailu nebo telefonicky.

 

Čím začít?

 • Nejlépe menší hotovou sadou, např. Faber 3, Faber 10 nebo Faber 26, zvlášť pokud ji pořizujete capartům-začátečníkům. Když si Faber osaháte a junior zvýší nároky, můžete přikoupit další sady, samostatné díly nebo doplňky. Všechny jsou kompatibilní a cena dílů v sadách je stejná jako díly nakoupené samostatně — cena sady Faber 10 je naprosto stejná, jako když všechny díly z ní naklikáte zvlášť v sekci samostatné díly. Na začátku tudíž nemusíte spěchat, nic vám neuteče.

 

Kam se dá Faber umístit?

 • Všude, kde jsou děti. Mají malý pokojíček jako klícku? Vejde se i tam. Nakoupíte prostě to, co vám neudělá průlezku z celého bytu.
 • Řadu staveb můžete připevnit či zavěsit na zeď a ve vzácných chvílích nepotřeby rychle sklopit nebo jinak uklidit.
 • Důležitá věc — Faber bez nátěru je určen výhradně do interiéru. Chcete-li jej provozovat na dvorku nebo v zahradě? Koukněte do návodů. Více informací o Faber venku naleznete zde.

 

Z čeho je Faber vyroben?

 • Ze zdravotně nezávadného bukového masivu a bukového kompozitu. Všechno domýšlíme do detailu s ohledem na funkčnost, pevnost, bezpečnost a design. Faber standardně dodáváme bez nátěru. Více o nátěru a o Faber venku naleznete zde.

 

Je hra na průlezce bezpečná?

 • Průlezky testujeme na vlastních dětech. Pokud vám to nestačí, splňuje i přísnou evropskou normu ČSN EN 71 pro dětské hračky. Jednotlivé díly jsou velmi pevné a samy o sobě unesou i dospělého. Nosnost konkrétní stavby může být samozřejmě nižší. Nenechávejte proto děti stavět bez dozoru! Kontrolujte, zda si nehrají na visutém mostě podepřeném šicím strojem nebo stohem knih. Nedoporučujeme ani skokanské věže a odpalovací rampy. Aktuální výtvor musí mít přiměřenou statiku, díly musí být řádně sesazené a pevně spojené. Chápeme, že vaše dítko propadne stavitelské euforii, stavební dozor je ale na vás.

 

Jak velkým dětem jsou průlezky určeny?

 • Pod bedlivým dozorem dospělých si na průlezce Faber můžou trhat dupačky i sotva vylíhnutí kulíšci. O tom, zda na průlezky pustit už tří- nebo až pětileté dítě, záleží na náročnosti stavby i motorických schopnostech dítěte. (Jeden náš 98 letý zákazník ve Faberu pěstuje kytky.)

 

Obsahuje malé díly hrozící spolknutím?

 • Ne, není-li vaše dítko ochotno pozřít (naši nejmenší) matici o rozměru 5 × 5 × 3,5 cm. Máte-li pochybnosti, dejte mu před vypuštěním řádně najíst.

 • Výjimkou může být zakoupená zpevňující sada kolíků Faberkterá je bezpečná až po namontování do příslušných otvorů ve spojkách T1, T2, T3 a E1. Nenechte vaše potomky hrát si s těmito samostatnými částmi. 

 

Zvládne stavbu průlezky i samo dítě?

 • Základní prvky jsou poměrně robustní a velké. Manipulovat s nimi dokážou děti v předškolním věku. Znovu opakujeme: dětskou fantazii brzděte a pevnost stavebnice po přestavbě vždy pečlivě kontrolujte.

 

Jaká je životnost průlezek Faber?

 • Nevíme. Všechno ale nasvědčuje, že nás přinejmenším o století přežijí. Na výrobní vady výrobku poskytujeme neomezenou záruku.

 

Jak Faber udržovat?

 • Při malém znečištění vlhkým hadrem bez použití chemie.
 • Při větším znečištění můžete díly zlehka přebrousit brusným papírem o zrnitosti 400 a jemnější. Takovouto opravnou čisticí sadu si můžete zakoupit v našem e-shopu. Olejované díly je vhodné po přebroušení znovu přetřít námi dodávaným přírodním olejem.

 

Zajišťujete opravy a repase?

 • Ano. Mechanické poškození jednotlivých dílů není příliš pravděpodobné. Chcete-li výrobek renovovat a dát mu nový lesk, neváhejte se na nás obrátit.

 

Jaký má Faber dopad na životní prostředí?

 • Žijeme ekologií. Jsme generace, která už nejen chce, ale musí. Začínáme hned u designu: výrobky navrhujeme s ohledem na polotovary, abychom minimalizovali odpad. 99 % výrobků je z obnovitelných zdrojů. Dřevo pochází z lesů s FSC certifikátem, v nichž se hospodaří udržitelným způsobem. Sami vysazujeme mnohem více stromů, než kolik jich spotřebujeme. Podporujeme i další výsadbové projekty. Naše výroba neprodukuje žádné škodlivé látky. Všechen odpadní materiál spotřebujeme na vytápění v moderních ekologických kotlích. Obalové materiály vracíme zpět do oběhu. Návody a faktury dodáváme jen v elektronické podobě až na nezbytné a zákonem dané příbalové letáky s upozorněním. Můžete mít čisté svědomí.

 

Lze si někde průlezky prohlédnout a vyzkoušet?

 

Jak se Faber dodává?

 • V úsporně sbalených balících. Povezete ho z showroomu? Žádný balík nebude vážit víc než 40 kg a v pohodě se vám vejde do auta.

 

Máte jiné dotazy? 


E-shop - sady dílů

 
 Dodání do 48 hodin  Ι  Pečlivé balení  Ι  záruka 5 let
 

Kupte si připravenou sadu dílů na jeden klik, nebo si navrhněte vlastní stavbu