Nejčastější dotazy - Faber

V ČEM JE FABER TAK JEDINEČNÝ?

Je úžasně flexibilní. Nabízí ohromné množství kombinací a s tvými dětmi roste. Dokoupíš několik dílů a hned tu máš nová dobrodružství. Začni malým trojúhelníkem s nakloněnou rovinou, ze které se tvůj prďola poprvé v životě sklouzne, a skončíš u domácího hřiště s boulderingovou stěnou, na které pochopí, co je to životní výzva. 

KOLIK STAVEB LZE POSTAVIT?

Z dílů Faber dokážeš vykouzlit nespočet různých staveb. Z každé sady postavíš minimálně tolik staveb, kolik je uvedeno v jejím názvu (Faber 26 — dvacet šest základních staveb). Množství staveb raketově roste s každým dalším přikoupeným dílem nebo doplňkem. Záleží jen na množství pořízených dílů a tvojí fantazii.

Aby nedošlo k omylu – vzhledem ke sdílení stejných dílů v sadě nelze uváděný počet staveb budovat a využívat současně.

JAK NAKOUPIT SPRÁVNÉ DÍLY?

Pokud jsi začátečník, doporučujeme koupit některou z kompletních stavebních sad. Ty jsme namíchali tak, aby obsahovaly veškeré díly potřebné k postavení konkrétních staveb. Až se rozkoukáš, můžeš si kdykoliv cokoliv dokoupit, a rozšířit tak množství staveb.  

K sadám dílů nebo k dílům nakoupeným zvlášť pak můžeš přibalit i různé doplňky, které Faber promění v kultovní objekt pokojíčku. S výběrem dílů ti rádi poradíme. Klidně se ptej.

ČÍM ZAČÍT?

Nejlépe menší kompletní sadou (Faber 4+, Faber 13+). Až si Faber osaháš a junior zvýší nároky, můžeš přikoupit další sady, samostatné díly nebo doplňky. Všechny jsou kompatibilní. Na začátku nemusíš spěchat, nic ti neuteče.

KAM SE DÁ FABER UMÍSTIT?

Všude, kde jsou děti. Mají malý pokojíček? Vejde se i do něj. Výběr dílů přizpůsobíš svému bytu. Řadu staveb můžeš připevnit či zavěsit na zeď a ve vzácných chvílích nepotřeby rychle sklopit nebo jinak uklidit.

Důležitá věc – Faber bez nátěru je určen výhradně do interiéru. Za hezkého a suchého počasí ho můžeš vyndat i ven, ale nejdřív si důkladně pročti návod zde.

Z ČEHO JE FABER VYROBEN?

Ze zdravotně nezávadného bukového masivu a bukového kompozitu. Všechno domýšlíme do detailu s ohledem na funkčnost, pevnost, bezpečnost a design. Faber standardně dodáváme bez nátěru, je tedy určen primárně do interiéru.  

JE HRA NA PRŮLEZCE BEZPEČNÁ?

Průlezky testujeme na vlastních dětech. Pokud ti to nestačí, tak věz, že Faber splňuje přísnou evropskou normu ČSN EN 71 pro dětské hračky. Jednotlivé díly jsou velmi pevné a samy o sobě unesou i dospělého. Nosnost konkrétní stavby může být samozřejmě nižší. Nenechávej ale děti stavět bez dozoru! Kontroluj, zda si nehrají na visutém mostě podepřeném šicím strojem nebo stohem knih. Nedoporučujeme ani skokanské věže a odpalovací rampy. Aktuální výtvor musí mít přiměřenou statiku, díly musí být řádně sesazené a pevně spojené. Chápeme, že tvoje dítko propadne stavitelské euforii, stavební dozor je ale na tobě.

JAK VELKÝM DĚTEM JSOU PRŮLEZKY URČENY?

Pod bedlivým dozorem dospělých si na průlezce Faber můžou trhat dupačky i sotva vylíhnutí kulíšci. To, zda na průlezky pustit už tříleté nebo až pětileté dítě, záleží na náročnosti stavby i motorických schopnostech dítěte. 

OBSAHUJE MALÉ DÍLY HROZÍCÍ SPOLKNUTÍM?

Ne, není-li tvoje dítko ochotno pozřít (naši nejmenší) matici o rozměru 5 × 5 × 3,5 cm. Máš-li pochybnosti, dej mu před vypuštěním řádně najíst.

Výjimkou může být zakoupená zpevňující sada kolíků Faberkterá je bezpečná až po namontování do příslušných otvorů ve spojkách T1T2T3 a E1. Nenech svoje potomky hrát si s těmito samostatnými částmi. 

 ZVLÁDNE STAVBU PRŮLEZKY I DÍTĚ?

Základní prvky jsou poměrně robustní a velké. Manipulovat s nimi dokážou děti v předškolním věku. Znovu opakujeme: dětskou fantazii brzdi a pevnost stavebnice po přestavbě vždy pečlivě kontroluj.

JAKÁ JE ŽIVOTNOST PRŮLEZEK FABER?

Nevíme. Všechno ale nasvědčuje, že nás přinejmenším o století přežijí. Na výrobní vady výrobku poskytujeme neomezenou záruku.

JAK FABER UDRŽOVAT?

Při malém znečištění otři vlhkým hadrem bez použití chemie. Při větším znečištění můžeš díly zlehka přebrousit brusným papírem o zrnitosti 400 a jemnější. Olejované díly je vhodné po přebroušení znovu přetřít přírodním olejem. 

ZAJIŠŤUJETE OPRAVY A REPASE?

Ano. Mechanické poškození jednotlivých dílů není příliš pravděpodobné. Chceš-li výrobek renovovat a dát mu nový lesk, neváhej a obrať se na nás. 

JAKÝ MÁ FABER DOPAD NA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ?

Žijeme ekologií. Jsme generace, která už nejen chce, ale musí. Začínáme hned u designu: výrobky navrhujeme s ohledem na polotovary, abychom minimalizovali odpad. 99 % výrobků je z obnovitelných zdrojů. Dřevo pochází z lesů s FSC certifikátem, v nichž se hospodaří udržitelným způsobem. Sami vysazujeme mnohem více stromů, než kolik jich spotřebujeme. Podporujeme i další výsadbové projekty. Naše výroba neprodukuje žádné škodlivé látky. Všechen odpadní materiál spotřebujeme na vytápění v moderních ekologických kotlích. Obalové materiály vracíme zpět do oběhu. Návody a faktury dodáváme jen v elektronické podobě až na nezbytné a zákonem dané příbalové letáky s upozorněním. Můžeš mít čisté svědomí.

LZE SI NĚKDE PRŮLEZKY PROHLÉDNOUT A VYZKOUŠET?

Po republice máme několik AE pointů, které slouží jako malé showroomy. Více informací najdeš tady.

JAK SE FABER DODÁVÁ?

V úsporně sbalených balících. Povezeš ho osobně od nás? Žádný balík nebude vážit víc než 40 kg a v pohodě se ti vejde do auta. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení