Doplňky

Co jsou průlezky Faber

Stavební díly - jak postavit stavbu,  návody pro sestavení základních staveb 

Návody základních staveb

Montáž spojky W1

Doplňky -  houpačky, skluzavky a desky: lezecké, tabulové, plug and play, nekonečný papír

Nosnosti a stabilita

Bezpečnost

Údržba

Povrchová úprava - Faber venku

Všeobecné informace a upozornění

Doplňky

Všechny stavby rychle a jednoduše obohatíte o různé doplňky.

Například lezecká deskatabulová deskaplug and play deska nebo deska nekonečný papír lze přidělat jedním krátkým pohybem na každý panel.

 lezecká deskatabulová deskadeska plug and playdeska nekonečný papír

Pokud chcete desku nasadit na nestandardní pozici a překáží vám v tom kovové vymezovací kolíky vymezovací kolíky, můžete je odmontovat.

Vždy se ujistěte, že deska visí na všech čtyřech hácích, které plně dosedají na tyče panelu.

nasazování desek

Nakloněnou rovinu můžete použít i jako pult, stůl, most, na cvičení s vlastní váhou nebo jako skluzavku. Nakloněné roviny se dají mezi sebou propojovat, čímž se zvětšuje délka. Ke spojení dvou rovin potřebujete 1 x spojku SL1 a 8 x šroub 35.Více o nosnosti na sebe napojených rovin se dozvíte v části nosnosti. 

E6B7B5D6-BB7B-477F-83B8-8E6EBE9CABC9

Nakloněnou rovinu můžete vylepšit zakončením nakloněné roviny dojezd skluzavky a malými madly M1malá madla M1 . Ty zároveň slouží jako pojistka proti vyháknutí nakloněné roviny.

skluzavka komplet osazená

Tam, kde je to vhodné a bezpečné, můžete pověsit závěsnou balanční desku houpačka classic , nebo závěsnou balanční desku poma houpačka poma .

Dbejte na to, aby stavba, na kterou balanční desku instalujete, byla stabilní a nehrozilo její převrácení. Desku může věšet pouze dospělá osoba, která ji následně zkontroluje tak, že se na ní sama řádně pohoupe.

Pro uvázání horní části lana za šprušli používejte pouze tento samodotahovací uzel:

uzle pro navazani houpačky

 

Samotnou balanční desku navážete viz obrázek níže. Princip pěti děr zároveň slouží jako jednoduché a rychlé nastavení výšky houpačky. Spodní uzel slouží pouze jako pojistka proti vyvléknutí lana:

IMG_2890      IMG_0715