Doplňky

Co jsou průlezky Faber

Stavební díly - jak postavit stavbu,  návody pro sestavení základních staveb 

Návody základních staveb

Montáž spojky W1

Doplňky -  houpačky, skluzavky a desky: lezecké, tabulové, plug and play, nekonečný papír

Nosnosti a stabilita

Bezpečnost

Údržba

Povrchová úprava - Faber venku

Všeobecné informace a upozornění

Doplňky

Všechny stavby rychle a jednoduše obohatíš o různé doplňky.

Například lezeckou deskutabulovou deskuplug and play desku nebo desku nekonečný papír lze přidělat jedním krátkým pohybem na každý panel.

Plug and play deska musí být na stavbách umístěna tak, aby její vrchní hrana nebyla výš než 100 cm od země. 

 lezecká deskatabulová deskadeska plug and playdeska nekonečný papír

 

Lezecká deska – součástí balení jsou zaslepovací šrouby, které je z důvodu bezpečnosti nutné umístit do děr, v nichž nebudou lezecké kameny. Pokud objednáš desku bez lezeckých kamenů, dostaneš 9 zaslepovacích šroubů do všech otvorů na desce. V případě, že objednáváš i kameny, budeš mít v balíku 5 záslepek. 

 

Pokud chceš desku nasadit na nestandardní pozici a překáží ti v tom kovové vymezovací kolíky vymezovací kolíky, můžeš je odmontovat.

Vždy se ujisti, že deska visí na všech čtyřech hácích, které plně dosedají na tyče panelu.

nasazování desek

Nakloněnou rovinu můžeš použít i jako pult, stůl, most, na cvičení s vlastní váhou nebo jako skluzavku. Nakloněné roviny se dají mezi sebou propojovat, čímž se zvětšuje délka. Ke spojení dvou rovin potřebuješ 1 x spojku SL1 a 8 x šroub 35.Více o nosnosti na sebe napojených rovin se dozvíš v části nosnosti. 

E6B7B5D6-BB7B-477F-83B8-8E6EBE9CABC9

Nakloněnou rovinu můžeš vylepšit zakončením nakloněné roviny dojezd skluzavky a malými madly M1malá madla M1 . Ty zároveň slouží jako pojistka proti vyháknutí nakloněné roviny.

skluzavka komplet osazená

Tam, kde je to vhodné a bezpečné, můžeš pověsit závěsnou balanční desku houpačka classic , nebo závěsnou balanční desku poma houpačka poma .

Dbej na to, aby stavba, na kterou balanční desku instaluješ, byla stabilní a nehrozilo její převrácení. Desku může věšet pouze dospělá osoba, která ji následně zkontroluje tak, že se na ní sama řádně pohoupe.

Pro uvázání horní části lana za šprušli používej pouze tento samodotahovací uzel:

uzle pro navazani houpačky

 

Samotnou balanční desku navážeš dle obrázku níže. Princip pěti děr zároveň slouží jako jednoduché a rychlé nastavení výšky houpačky. Spodní uzel slouží pouze jako pojistka proti vyvléknutí lana:

IMG_2890      IMG_0715