Povrchová úprava

Co jsou průlezky Faber

Stavební díly - jak postavit stavbu,  návody pro sestavení základních staveb 

Návody základních staveb

Montáž spojky W1

Doplňky -  houpačky, skluzavky a desky: lezecké, tabulové, plug and play, nekonečný papír

Nosnosti a stabilita

Bezpečnost

Údržba

Povrchová úprava - Faber venku

Všeobecné informace a upozornění

 

Povrchová úprava – při použití průlezek Faber venku.

 

Kdy je vhodné průlezky Faber natřít olejem?

1) Pokud plánuješ průlezky používat i venku.

2) Pokud chceš, aby byly průlezky odolnější vůči nečistotám.

3) Pokud chceš, aby Faber vydržel ne 50, ale 150 let.

 

Jak natřít olejem průlezky Faber:

1) Rozmysli, kolik budeš potřebovat oleje. Olej je drahý, a proto doporučujeme raději koupit oleje méně a případně dokoupit. Na jeden panel NEBO na 10 ks různých spojek typu "T" spotřebuješ cca 50 ml oleje.

2) Štětcem nanes první vrstvu oleje a důkladně roztírej. Naolejuj i veškeré díry a otvory včetně závitové díry a dbej, aby v těchto místech nezůstalo veliké množství oleje, který by zde následně ztvrdl (přebytečný olej odsaj například papírovým kapesníkem). První vrstvu nech schnout v dobře větrané místnosti minimálně 5 hodin před nanesením druhé vrstvy.

3) Nanes druhou vrstvu stejným způsobem jako při vrstvě první. Nech schnout v dobře větrané místnosti 24 hodin. Úplné vytvrzení oleje proběhne až v následujících deseti dnech. Doporučujeme tuto dobu počkat, než budeš nově naolejované průlezky Faber plně využívat. S opatrností však můžeš průlezky využívat již po 24 hodinách od nanesení druhé vrstvy.

4) Pro hladký povrch lehce přebrus všechny díly brusným rounem.

 

 DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Ani průlezky Faber, které jsou natřené olejem, nesmí přijít do kontaktu se stříkající nebo tekoucí vodou. Olejované dřevo je trvanlivější, mnohem odolnější proti vzdušné vlhkosti, a čištění olejovaných dílů je snazší. Průlezky Faber, ať už naolejované nebo bez povrchové úpravy, musejí být vždy uschovány před deštěm pod přístřešek tak, aby na ně nemohla dopadat voda. Dbej na to, aby průlezky Faber nepřišly do kontaktu s vodou například při zavlažování zahrady. Na Faber samozřejmě nesmí padat sníh a průlezky nesmí být ve venkovních prostorách, pokud je teplota nižší než 5 °C.