Povrchová úprava

Co jsou průlezky Faber

Stavební díly - jak postavit stavbu,  návody pro sestavení základních staveb 

Návody základních staveb

Montáž spojky W1

Doplňky -  houpačky, skluzavky a desky: lezecké, tabulové, plug and play, nekonečný papír

Nosnosti a stabilita

Bezpečnost

Údržba

Povrchová úprava - Faber venku

Všeobecné informace a upozornění

 

Povrchová úprava - průlezky Faber venku

Pro povrchovou úpravu průlezek Faber použijte jedině olej Antonie Emma z našeho e-shopu. V případě aplikování jiné povrchové úpravy nebude uznána případná reklamace.

 

Kdy je vhodné průlezky Faber natřít olejem?

1) Pokud plánujete průlezky používat i venku.

2) Pokud chcete, aby byly průlezky odolnější vůči nečistotám.

3) pokud chcete, aby Faber vydržel ne 50, ale 150 let.

 

Jak natřít olejem průlezky Faber:

1) Rozmyslete, kolik budete potřebovat oleje. Olej je drahý, a proto doporučujeme raději koupit oleje méně a případně dokoupit. Na jeden panel NEBO na 10 ks různých spojek typu "T" spotřebujete cca 50 ml oleje.

2) Nezapomeňte si v našem e-shopu zakoupit sadu pro olejování, v které naleznete vše potřebné, včetně podkladového papíru.

3) Štětcem naneste první vrstvu oleje a důkladně roztírejte. Naolejujte i veškeré díry a otvory včetně závitové díry a dbejte, aby v těchto místech nezůstalo veliké množství oleje, který by zde následně ztvrdl (přebytečný olej odsajte například papírovým kapesníkem). První vrstvu nechte schnout v dobře větrané místnosti minimálně 5 hodin před nanesením druhé vrstvy.

4) Naneste druhou vrstvu stejným způsobem jako při vrstvě první. Nechte schnout v dobře větrané místnosti 24 hodin. Úplné vytvrzení oleje proběhne až v následujících deseti dnech. Doporučujeme tuto dobu počkat, než budete nově naolejované průlezky Faber plně využívat. S opatrností však můžete průlezky využívat již po 24 hodinách od nanesení druhé vrstvy.

5) Pro hladký povrch lehce přebruste všechny díly brusným rounem dodávaným v sadě pro olejování.

 

 DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

I natřené průlezky Faber naším olejem nesmí přijít do kontaktu se stříkající nebo tekoucí vodou. Olejované dřevo je trvanlivější, mnohem odolnější proti vzdušné vlhkosti a čištění olejovaných dílu je snazší. Průlezky Faber, ať už naolejované nebo bez povrchové úpravy, musejí být vždy uschovány před deštěm pod přístřešek tak, aby na ně nemohla dopadat voda. Dbejte na to, aby průlezky Faber nepřišly do kontaktu s vodou například při zavlažování zahrady. Na průlezky Faber samozřejmě nesmí padat sníh a nesmí být ve venkovních prostorách, pokud je teplota nižší než 5 °C.